Okuduğunuz Siber Güvenlik ve Diğer Faydalı CS Kitaplarınızı İhtiyaç Sahiplerine Göndermek İster Misiniz?

Merhaba arkadaşlar, bir kitap bir insan iki kitap iki insan dememiş atalarımız ama olsun biz bunun böyle olduğuna inanıyoruz.
Türkiye de Siber Güvenlik üzerine kitapların az olmasının yanı sıra, her insanın kitaplara erişim şartları aynı olmamaktadır. Türkiye’de oluşmasını istediğimiz o Siber Güvenlik camiasına katkı sağlamak ister misiniz?

Elinizde okuduğunuz, tekrar okumayacağım ki dediğiniz siber güvenlik kitaplarınız varsa bunlara #Talibiz.

Alıcı ödemeli olarak bizlere gönderirseniz, biz kitaplarınızı ihtiyaç sahiplerini tespit edip yine onlara gönderici ödemeli olarak ücretsiz göndereceğiz.

Sadece siber güvenlik kitapları mı?

Hayır. Siber Güvenlik kendi içerisinde bir çok alt uzmanlık alanlarına ayrılabilmektedir. Mobil, Web, Network,IoT gibi çoğaltılabilir bir çok alan vardır ve bu alandaki bireylerin kazanması beklenen bazı yetkinlikler vardır. Örneğin, Web Güvenlik Uzmanı birisinin Bir Web Yazılım dili ile geliştirme yapmış olması gerekmektedir ve bu alanda kariyer yapmak isteyen bir arkadaşımızın da doğal olarak bir web yazılım üzerine okumuş, çizmiş olması gerekmektedir.

Siber Güvenlik alt alanlarından herhangi birinde faydalı olabileceğinize inandığınız herhangi bir kitap olabilir.

Kitap sahibi misiniz?

Kitabınızı okudunuz, verdiğiniz ücreti belki karşıladı belki karşılamadı içeriği, bilemeyiz bilgi birikiminizi ama rafta duran ve sürekli toz kapan – temizlemek zorunda olduğunuz o kitapları daha anlamlı bir hale getirmek ister misiniz?

Bize gönderebilirsiniz, iletişim için standart e-mailimiz: [email protected]

Siber güvenliğe giriştiniz ama imkanlar mı kısıtlı?

Siber güvenliğe yeni mi başlıyorsunuz, kitaplara ihtiyaç duyuyorsunuz ama öğrenciliğin getirdiği külfetten imkan mı bulamıyorsunuz? Hatta öğrenci olmak zorunda değilsiniz, sadece imkan mı bulamıyorsunuz. Çok güzel, biraz önce sizler için ücretsiz kitaplar aldık ve onları sizlere göndermek istiyoruz. Aşağıda linkini paylaştığımız kataloğa girerek üye olmanız ve adres, telefon bilgileriniz ile bize kitap isteme – “Request” göndermeniz gerekir. Onaylandığında biz onu sizin için rezerve ederiz ve hafta içerisinde toplu olarak kitapları, sizlere ücretsiz olarak kargolarız.

Mevcut kitap stoğu takip: https://klavyedelikanlilari.librarika.com/search/topCollections

Mustafa Yalçın
Güvenlik sektöründe başarılı olabilmek için lise yıllarında yazılım öğrenmeyi kendine iş edinip, web yazılımları üzerine yeterince program yazdıktan sonra güvenlik kasan, Düzce doğumlu, Marmara Mezunu, Bitcoin ve Gizlilik konularına özel ilgi duyan sen gibi birisi

10 Comments

 1. Elimde 2014’den bu yana kitapçılarda satılan güvenlik kitaplarının neredeyse hepsi var (2-3 tane hariç). Bunları okuduktan hemen sonra göndermek isterim hatta çoğaltabilirsem kitapların kendisini en kısa zamanda göndereceğim.
  Böyle bir şeye olanak sağladığınız için sizede ayrıca teşekkür ederim Klavye Delikanlıları ekibi 🙂

  1. Selamlar Umut, Çok seviniriz katkılarınız için email atarsanız Alıcı Adreslerimizi gönderelim. Bizlerin emeğinden ziyade sizlerin bu ilgisi önemli, sizler paylaşmak istemeseniz biz lerde burada başarıya ulaşamayız.
   Çok teşekkürler

 2. Merhaba. Bilgisayar mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim ve siber güvenlik alanında kendimi geliştirmek istiyorum fakat neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. Başlangıç için önerebileceğiniz kitaplar var mı? İyi çalışmalar

  1. Başlangıçta ömer çıtak ethical hacking kitabı ile başlayıp Web Güvenliği – Bünyamin Demir’in kitabı ile devam edebilirsiniz sonrasında zaten Metasploit gibi daha spesifik alanlara yönelik kitaplara yönelebilirsiniz.

  1. @elemenro
   hangi info ları tam anlayamadım. Librarika mı burası mu useful değil? Nereyi düzeltelim biraz daha açık yazarsan gerekeni yapalım

   1. abicim ethical hacking kitabına talip oldum da adres telefon nereye girilcek tam belli değil yada ben anlamadım sistemde librarikadan bahsediyordum bide sürü zarfı çok kısa 14 gün:) teşekkürler

    1. @elemenro note ekleme kısmı var oraya talebi gönderirken ekliyorsunuz, süre değiştirilebiliyor bizim önerdigimiz süre o siz 1 ay boyunca lazım diyip 1 ay aralık seçebilirsiniz.

     1. yeni başlayanlar için Ömer Citak ethical hacking iyimidir 🙂 başka öneriniz varsa söylerseniz sevinirim teşekkürler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.